LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

Průvodce osobním stylem každé ženy: Jaký je ten váš?

Kupujete si dámské časopisy a sledujete novinky ze světa módy a celebrit a u toho tak trochu doufáte, že se dozvíte něco zajímavého o osobním stylu? Pak na tenhle postup hezky rychle zapomeňte. Místo toho přestaňte sledovat aktuální trendy a vydejte se na cestu, na jejímž konci nebudete stejná jako dřív.

Osobní styl je něco, co mnoho žen postrádá. Pro jeho objevení ale rozhodně nepotřebujete stylistu. A už vůbec nepotřebujete sledovat aktuální trendy a mikrotrendy v obchodech a na sociálních sítích, které rychle zastarají a po několika týdnech či měsících po nich už neštěkne ani pes.

Jak se tedy dobrat vysněného výsledku bez toho, aniž byste měla na konci pocit, že nosíte kůži někoho jiného?

Móda a styl = dvě odlišné věci

To, co je v módě, se neustále mění. Zatímco v dřívějších dobách se móda měnila o něco pomaleji, dnes prakticky neustále vidíme vznik a zánik nejrůznějších trendů a mikrotrendů na sociálních sítích. Nemá smysl jim podléhat, protože vám nemusí slušet a vynaložené peníze na specifický vzor oblečení či peníze utracené za konkrétní tvar kabelky, který se vám možná ani nelíbí, vám nikdo nevrátí.

Místo toho se vydejte po stezce osobního stylu, který může odrážet vaši osobnost, v průběhu času se mění jenom minimálně a převažují v něm kousky, které vám sluší a lze je bez většího problému nosit i po dobu několika let. (Či desetiletí, pokud investujete do dobrých materiálů a střihů.)

Přečtěte si: Přirozené líčení krok za krokem

Jak začít?

Začít můžete velkou čistkou skříně a botníku. Pokud tam najdete odrbané a poškozené oblečení, případně kusy, které se vám nelíbí nebo vám velikostně nejsou, zbavte se jich. To samé platí o botách, kabelkách, kabátech a o domácím oblečení, spodním prádle a pyžamech. Můžete ale průběžně sledovat, zda podvědomě inklinujete k nějakému konkrétnímu typu oděvu/barvě/typu doplňků. To pak může být váš odrazový můstek při dalším rozhodování, co budete nosit. (Rozhodně se nemusíte nutit nosit krátké sukně, pokud už se na ně necítíte. Vyhodit můžete i starou nepraktickou pouzdrovou sukni, která sice představuje klasiku, ale nedá se v ní pořádně chodit. Alternativu mohou představovat midi a maxi tylové, plisované a další sukně atd.)

Vždy mějte základ

V šatníku nemusíte mít jen nudné a formální oblečení. Na druhou stranu, outfity se vám budou mnohem snáze vytvářet, když budete mít i neutrální základ. Může jím být bílá a černá košile, bílé a černé tričko, svetr v neutrální barvě, dobře střižené jeansy atd. Právě k těmto kouskům pak můžete přidávat barevná a vzorovaná saka, vzorované a barevné sukně a kalhoty, velké doplňky atd. Zároveň budete mít vše potřebné pro případ, že byste se potřebovala obléknout na formální událost. (Jen dáte jednotlivé neutrální/formální kousky dohromady.) Z prádla je zase základem černá a tělová podprsenka a kalhotky. (Tělové prádlo je prakticky neviditelné pod bílým oblečením.)

Tip: Jarní manikúra pro vaše nehty

Experimentujte

Možná si kladete otázku, jak přesně se dá experimentovat s omezenou možností módních voleb v obchodech. Kdo ale říká, že za doplňky a oblečení musíte utrácet hodně peněz? Nejlepší módní styl si lze vybudovat nákupy v charitativních obchodech a second handech, které obvykle sdružují různé styly a střihy oblečení, včetně toho, které pochází od luxusnějších značek. (ESPRIT a EDC, Benetton, s. Oliver…) Za pár korun tedy můžete mít plnou skříň formálnějšího a kvalitního oblečení. V případě, že nevíte, kam se vrtnout, můžete se podívat na e-shopy Genesis, Remix (zároveň i outlet) či charitativního bazaru Baltazar. Osobně pak můžete nakupovat v TEXTILE House, Elegant Second Hand, který má pobočky napříč Českem atd.

A když mluvíme o experimentování, určitě nezapomínejte ani na doplňky. Investovat můžete například do kvalitních šperků a bižuterie, slunečních brýlí, kabelek, pokrývek hlavy a pásků.

Zkoušely jste někdy hledat osobní styl? Pokud ano, jak to dopadlo?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.