LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

Přirozené líčení krok za krokem

Když se nenamalujeme, může se nás okolí neustále vyptávat na to, jestli nejsme nemocné. Zároveň ale velké procento lidí v různých průzkumech odpovídá, že se jim nelíbí silně nalíčené ženy. Samozřejmě, je na nás, co se rozhodneme na obličeji ve volné chvíli vytvořit, co když si ale přejete něco jednoduchého, co podtrhne vaši přirozenou krásu? V takovém případě by vám mohlo vyhovovat jednoduché přirozené líčení.

Žijeme v době, které vládnou sociální sítě. Kromě filtrů musíme spoléhat na to, že to, co vidíme, nemusí být dokonalost přírody, ale třeba šikovné použití líčidel. (Řekněme si totiž zcela upřímně, že nahý make-up look je pořád make-up look, jehož cílem je vylepšení zevnějšku. A to i přesto, že ho na první pohled nemusí nikdo od opravdu nenalíčeného obličeje rozeznat.)

Zároveň platí jistý paradox v tom, že opravdu přirozené a nahé líčení bývá v mnoha směrech náročnější než barevné a výrazné líčení. (Což platí především v situaci, kdy nevíte, co byste se sebou měla přesně dělat.)

Ačkoliv má každá žena vlastní preference, jak při vytváření přirozeného líčení postupovat, níže si zkusíme nastínit pár tipů, které by vám mohly s vaší snahou trochu pomoci.

Základ

Základem přirozeného líčení je dokonalá pleť. Jelikož ne každá se s ní narodí, je potřeba přírodě trochu pomoci. Pokud máte rozšířené póry, nebo potřebujete kvalitnější základ pod BB nebo CC cream (který nebývá tak hutný jako klasický krycí make-up), použijte podkladovou bázi, která dovede vyhladit póry a dovede zajistit onen žádaný photoshopový efekt. 

Jakmile budete mít aplikaci báze hotovou, použijte již zmíněný BB nebo CC krém, který dovede dobře sjednotit tón pleti a dodá jí upravenější vzhled. Ženy, které touží po přirozeném rozjasnění tváře pak mohou smíchat na ruce tónující krém s kapkou tekutého rozjasňovače. V případě větších nedokonalostí a kruhů pod očima také nezapomeňte použít přiměřeně krycí korektor, který důkladně zapracujte do pleti.

Obočí

Pokud máte od přírody husté obočí, nemusíte prakticky nic řešit. (Pokud ale chcete, můžete ho lehce vyplnit tužkou, díky čemuž získá dokonalejší tvar.) V případě, že máte obočí spíš řidší a méně definované, musíte si dávat dobrý pozor, abyste to s jeho vykreslením nepřeháněly. (Což by mohlo upozornit na to, že jste se ráno stihla nalíčit.) Dobrou volbou je v tomto ohledu zabarvený gel na obočí (který má správný odstín), který obsahuje vlákna, která se přichytí na chloupky v obočí, čímž se opticky zahustí. Také můžete zkusit jemně vykreslit extra chloupky tužkou a obočí pak ho zafixovat bezbarvým gelem, nebo mýdlem. (Což je v dnešní době velký trend.)

Zdravá barva

Jelikož BB/CC krém zajistil jednotnou barvu ve tváři, kvůli které si můžete připadat poněkud mrtvolně, určitě se hodí mít po ruce přirozeně vypadající tvářenku, kterou na tvář nanesete prsty (v případě, že je krémová), nebo štětcem.

Oční stíny

Oční stíny si vybírejte především v neutrálních tónech, které nepřitahují až tak velkou pozornost. Sáhnout můžete jak po matných odstínech, tak po těch perleťových, které obvykle podporují mladistvost a svěžejší vzhled. Ani se s tím nemusíte moc trápit. Stačí namočit do stínu čistý prst a nanést si barvu na horní pohyblivé víčko. Kdo chce zdůraznit linii řas, tomu pak doporučíme hnědý oční stín (pro definici spodní linie řas) nebo hnědou tužku na oči (kterou zvýrazníte horní linii řas). Také můžete detailním štětcem s rozjasňovačem projasnit vnitřní koutek oka.

Řasy

V tomto ohledu si vybírejte řasenku podle toho, jaká je přirozená barva vašich řas. Například pro blondýnky je lepší hnědá řasenka, která na očích nepůsobí tak tvrdě. Určitě ale zapomeňte na lepení umělých řas.

Rty

Skvělý je balzám na rty, nebo bezbarvý lesk. Dobrou práci ale odvede i nude odstín rtěnky, kterou si před odchodem z domu otisknete do kapesníčku.

Děláte si přirozené líčení, nebo vás tento trend nezaujal?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.