LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

Cviky na prsa, které vám dopomohou k vysněnému dekoltu

Prsní svaly jsou stále pořád svaly. To znamená, že bychom je neměly zapomínat trénovat. Nejen, že cvičení může pomoci zlepšit naši odolnost, vytrvalost a sílu, ale také může přispět k hezčímu vzhledu našeho dekoltu. Jak s ním ale začít?

Ženy se při cvičení většinou zaměřují na problematické partie a jejich postupné formování. Z toho důvodu si vybíráme hlavně lekce, které nám umožní vytvarovat stehna, břicho, ruce a zadek. Nezapomínáme ale náhodou na prsní svaly, které jsou pro náš každodenní život také velmi důležité, ale často nás o nich vůbec nenapadne přemýšlet?

Některým ženám navíc mohou dopomoci k tomu, aby prsa vypadala opticky větší, o což mnohým z nás primárně jde. Nepočítejte ale moc s tím, že by dokázaly ovlivnit tvar prsou, protože tady je i cvičení na přírodu (a genetiku) krátké.

Jaké cviky pro ženy na prsa můžete vyzkoušet? A jaké benefity vám může toto úsilí přinést?

Výhody cviků na prsa pro ženy

výhody cviků na prsa

Mezi hlavní benefity, se kterými můžeme při pravidelném cvičení prsou jako ženy počítat, patří hlavně zlepšení tělesného postoje. A právě ten může mít na vzhled dekoltu a na optickou velikost prsou nemalý vliv. Jakmile totiž vypnete hruď, i relativně malá prsa mohou najednou působit jako větší. A to i bez umělého zvětšení.

Dále se těšte na:

  • Zlepšenou kvalitu dýchání
  • Podporu plnosti
  • Snadnější vykonávání každodenních aktivit
  • Trénování dalších svalů v těle (speciálně těch v oblasti ramenou a na zádech)

Jak začít?

jak začít s cviky na prsa

Když už znáte důvody, kvůli kterým byste měly začít o posilování hrudníku a prsou začít přemýšlet, nyní se můžeme zaměřit na to, jak můžete začít. Zajímavostí je, že nejlepší cviky na prsa nemusí vyžadovat silový trénink v posilovně nebo se zátěží doma. Je ale pravda, že správně zvolené závaží a pohyb mohou cestu k úspěšnému posílení prsních svalů zkracovat.

Prkno pro posílení ramen

Začněte na všech čtyřech s koleny zvednutými několik centimetrů nad podlahu.

Držte rovná záda, ramena a boky v jedné rovině a zvedněte levou ruku nad podložku, pokrčte ji v lokti a poklepejte s ní na pravé rameno. Vraťte levou ruku zpět a opakujte na opačné straně.

Kliky se zvednutím dlaní od podložky

Začněte v pozici vysokého prkna s rameny nad zápěstími.  Zpevněte střed těla, pokrčte lokty a spusťte tělo až na podlahu. V dolní části zvedněte ruce několik centimetrů do vzduchu. Vraťte ruce zpět na místo a poté je zatlačte zpět nahoru na začátek. 

Modifikované (dámské) kliky

Začněte v modifikované pozici vysokého prkna s rameny nad zápěstími, zpevněným středem těla a koleny na podložce. Udržujte rovnou linii od hlavy ke kolenům, pokrčte lokty a snižte tělo k podlaze. Stlačte se a vraťte se zpět na začátek. 

Prkno na předloktí se snížením

prkno na předloktí

Začněte ve vysokém prkně se zápěstími pod rameny. Spusťte pravé předloktí tak, aby se opíralo o podložku. Poté spusťte levé předloktí tak, aby se opíralo o podložku, a přejděte do předpažení. Zvedněte pravé předloktí a zatlačte přes dlaň, abyste paži natáhli rovně. Poté opakujte s levým předloktím a přejděte do vysokého prkna, přičemž boky udržujte co nejvíce v rovině. 

Další tipy pro krásná prsa

Jak už bylo uvedeno výše, i když budete dělat pravidelně cviky na prsa, nedá se úplně očekávat, že se vám na základě toho zvětší prsa o několik velikostí. Zlepšení postoje ale může výrazně přispět k upravenějšímu zevnějšku a k tomu, že hrudník nebude moc vzadu, takže všichni uvidí, čím vás obdařila příroda.

Také můžete vyzkoušet další tipy a triky na podporu upraveného dekoltu. Kromě pravidelného mazání krémem, který podpoří normální vzhled a elasticitu kůže, vyzkoušejte kvalitní podprsenku a dlouhodobé užívání přírodního doplňku stravy na podporu normálního vzhledu prsou.

Následně zjistíte, že plastická operace dost možná nebude pro vaši osobní spokojenost vůbec potřeba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.