LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

Jak na jarní nehty? Inspirujte se těmito 3 tipy

Jaro se pomalu přihlašuje o slovo, takže je přirozené, že chceme zahodit šedivé a černé bundy a kabáty a halíme se do pastelových barev. Pokud se na permanentní změny příliš necítíte, můžete nechat vniknout jaro alespoň do vaší manikúry. Níže vám dáme pár tipů, které můžete při nejbližší příležitosti vyzkoušet.

Upravené ruce jsou základ našeho zevnějšku. Nehty by neměly být okousané, měly by být decentně zastřižené a měly by být upravené hezkým lakem na nehty.

Pokud nejste (stejně jako my) fanynka umělých nehtů, které se táhnou do závratné délky a zdobí je příliš mnoho kamínků, můžete vyzkoušet jednoduchou jarní manikúru, kterou zvládnete vytvořit během několika minut i u sebe doma.

Jak na to?

Pastelové tóny

Jak už bylo řečeno, v průběhu jarních měsíců mnohem častěji saháme po pastelových barvách. Pravděpodobně s tím má co dočinění skutečnost, že vše okolo nás kvete v pastelových tónech. (Což nám všem vlévá do žil novou energii a inspiruje nás to k tomu, abychom se snažili okolní přírodu alespoň trochu napodobit.)

Z toho důvodu je první variantou pastelová manikúra, kterou zvládnete během několika minut. Stačí si zaběhnout do nejbližšího obchodu a koupit si jeden a více pastelových laků na nehty. Výběr je velký, takže je na vás, jestli sáhnete po bledě modré, mátově zelené, jablečně zelené, světle žluté či bledě růžové.

Před lakováním nehtů se sama sebe zeptejte, která barva se vám nejvíc líbí a s ní si nalakujte všechny nehty na rukách. Teoreticky můžete přistoupit i k tomu, že si jeden nehet na ruce necháte vyčleněný pro kontrastní pastelovou barvu. Některé ženy si dokonce malují každý nehet jinou barvou. Pokud tedy máte chuť trochu experimentovat, je dovoleno vše.

Francouzská manikúra

Tento trend byl v kurzu v prvním desetiletí 21. století. Od té doby se na něj trochu zapomnělo, ale některé ženy se k němu zase vrací. Francouzská manikúra je velice jednoduchá a dovede výrazně podpořit pěstěný vzhled vašich rukou.

Výroba francouzské manikúry je velice jednoduchá. Potřebujete jeden průhledný lak na nehty, nalepovací šablonky, bílý lak na nehty a perleťově růžový lak na nehty.

Jakmile si nehty zastřihnete do požadované délky, nalepíte na špičky nehtů šablonky. Spodní část nehtů nalakujte perleťově růžovým lakem na nehty a nehte ho důkladně uschnout. Poté odlepte opatrně šablonu a detailním štětečkem vymalujte špičky nehtů bílým lakem na nehty.

Až uschne i bílý lak, celé dílo zafixujte průhledným lakem, který zajistí, že vám francouzská manikúra nějakou dobu vydrží.

Barevné špičky prstů

Hravého ducha můžete prokázat i tím, že si vyrobíte barevné špičky u každého nehtu. Je jen na vás, zda dáte přednost jednotné barvě, nebo na každý nehet použijete jiný odstín laku.

Postup je podobný, jako u francouzské manikúry. Jen s tím rozdílem, že nejprve barevně vymalujete špičky nehtů a po uschnutí laku přelakujete nehty průhledným lakem, který barvu ochrání před předčasným oprýskáním.

Co dalšího můžete vyzkoušet?

Pokud nemáte dostatek cviku na detailní práci se štětcem a barvou, mohou to snadno vyřešit speciální nálepky na nehty, které se dají sehnat v některých drogeriích a v obchodech s potřebami pro nehtová studia.

Myslete ale na to, že aby nálepky držely, měly by se opět zafixovat průhledným lakem. Jinak hrozí, že si při umývání nádobí či koupelny všimnete, že se samolepka odebrala do temných hlubin odpadu.

Dobrým tipem jsou i dvoubarevné nehty. Když si uděláte dělící čáru uprostřed nehtu, může být barva obou půlek nehtů kontrastní, nebo zcela jiná.

Děláte si jarní nehty, nebo nosíte to, na co jste zvyklé v průběhu celého roku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.