LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

Menoxin na menopauzu: Skutečně vám uleví?

Menopauza už klepe na vaše dveře a vy začínáte tak trochu propadat panice, protože víte, co s sebou tato dáma přináší za nejrůznější trable? V tom případě se trochu uklidněte, protože k úlevě mohou přispět správně zvolené vitamíny a bylinky. Třeba ty, které obsahuje ve složení doplněk stravy Menoxin.

Klimakterium dá nejedné ženě velmi zabrat. Přírodní estrogen se strmě propadá do hlubin a najednou se objevují návaly horka a pocení, nespavost, bolest hlavy či bolest při styku. Jelikož klasické prášky na menopauzu (snad až na hormonální terapii) neexistují, musíme si v tomto těžkém životním období pomoci nějak jinak.

Kromě toho, že se v tomto období doporučuje zdravý životní styl, můžete vyzkoušet i doplňky stravy na podporu hormonální rovnováhy, kterým některé ženy lidově říkají estrogen tablety. Nejčastěji má toto slovní spojení souvislost s tím, že některé doplňky z této kategorie obsahují takzvané fytoestrogeny. To jsou rostlinné látky, které se svou strukturou podobají estrogenu, a které mohou jeho výpadek v menopauze trochu zabrzdit.

Obsahuje je i Menoxin? A jaké jsou s ním zkušenosti?

Co je Menoxin?

advance nutraceutics logo

Menoxin je volně prodejný doplněk stravy pro ženy od značky ADVANCE Nutraceutics. Sáhnout by po něm měly především ty v přechodu (či v perimenopauze). Jak už bývá u této značky zvykem, obsahuje především bylinky, které podporují ženskou pohodu a hormonální rovnováhu.

Prvotřídní složení

menoxin složení

Když se mrkneme na složení, opravdu v něm vidíme zdroje fytoestrogenů, které se ženám v menopauze doporučuje brát. A to je vždycky dobré znamení. Samozřejmě tu ale nechybí ani další bylinky a látky přírodního původu.

Souhrnně ve složení vedle sebe najdeme:

  • Jetel luční
  • Sóju
  • Len setý
  • Šalvěj lékařskou
  • Včelí mateří kašičku
  • Vitamín B6
  • Kyselinu pantotenovou

V souvislosti s tím musíme uvést, že vzhledem k obsahu mateří kašičky nebude Menoxin vhodný pro veganky a pro ženy, které mají alergii na včelí produkty. Jinak se nám ale jeho složení moc líbí.

Přátelská je i jeho cena. Jedno balení lze koupit za 349,-, což znamená, že je tento výrobek cenově velmi dobře dostupný.

Zkušenosti a hodnocení

Kdybychom měli hodnocení brát z našeho úhlu pohledu, určitě bychom doporučili Menoxin vyzkoušet. Přihlédneme ale ještě i k tomu, co o něm říkají samotné ženy na srovnávačích zboží. Například na Heureka je s ním spokojeno 72 % uživatelek.

Podle některých žen je dobrý na výkyvy nálad a na horší kvalitu spánku. Po několika dnech se jim také zdálo, že došlo ke zmírnění nepříjemných návalů horka a pocení. A hodně z nich kladně hodnotí i jeho dobrou dostupnost v lékárnách a příznivou cenu.

Také máte s doplňkem stravy Menoxin pozitivní zkušenosti? Budeme rádi, když nám je napíšete do komentářů pod článkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.