Péče o vlasy v zimě: Jak zajistit, aby neuschly?
Ochrana vlasů před chladem je mimořádně důležitá. Suchý a studený vzduch, vítr a mráz totiž mohou vlasy viditelně poškodit. Suché vlasy v zimě jsou tedy běžným problémem, proti kterému je potřeba včas zakročit. Jak to ale udělat? A které výrobky si v tomto ročním období přizvat na pomoc?
Vlasy a chlad, to nejde úplně dohromady. Nejen, že tím utrpí prevence lámání vlasů, ale také mohou být oslabené a bez života. Některým ženám se navíc pod čepicí pravidelně mastí kořínky, takže řeší najednou musí současně řešit hned několik problémů. Suché vlasy dole a nahoře přemaštěné.
Určitě se shodneme na tom, že nejde o nic, co by přidalo našemu osobnímu stylu. Proto je vhodné udělat sezónní revizi naší pečující rutiny a učinit několik kroků, díky kterým bude kštice krásná a pěstěná, nehledě na právě panující venkovní počasí.
Zdravé vlasy v zimě
Čepice
V zimě je naprosto nezbytná dobrá čepice, která má uvnitř materiál z mikrovlákna. Ten totiž hlavu udrží v teple, ale zároveň nebude poškozovat vlasy u kořínků a kolem uší. Pokud jste někde uvnitř, čepici si sundejte, aby se hlava zbytečně nezapařovala. Tím by mohlo dojít nejen k většímu maštění kořínků, ale také ke zhoršení lupů.
Pozor na horkou vodu
Je příjemné se zahřát pod horkou sprchou. Voda a pára však z vlasů vysávají vlhkost, takže jsou náchylnější k lámání. Zahřejte se horkou vodou ve vaně nebo ve sprše, ale k mytí a oplachování vlasů používejte vlažnou nebo studenou vodu. Chladná voda uzavře kutikuly a vlasy budou vypadat lesklejší.
S četností mytí opatrně
Šampon odstraňuje přirozené oleje z vlasů, které prameny chrání. Zima je ideální čas začít rozložit dny mytí a prodloužit jeho interval.
Spolu s tím jde ruku v ruce používání kvalitní vlasové kosmetiky na přírodní bázi. Skvělý je nejen Vlasimo šampon a Vlasimo kondicionér s šetrným složením, ale také Vlasimo vlasové tonikum, které bude neúnavně pečovat o namáhanou pokožku hlavy.
Vitamíny na vlasy
Ani nejlepší šampon nikdy nepronikne úplně dovnitř, kde si může vlasový kořínek odebírat potřebné živiny. Právě proto jsou v zimě vhodné i Vlasimo vitamíny na vlasy, které podpoří jejich lesk, pevnost a pěstěný vzhled. Tyto vitamíny jsou navíc ideální i v případě, že vám vlasy během zimy více vypadávají a dělají vám starost.
Nechoďte ven s mokrými vlasy!
Mokré vlasy jsou třikrát křehčí než suché. Nikdy proto nechoďte ven s mokrými nebo vlhkými vlasy: mohou zmrznout a zlomit se! Ačkoli nedoporučujeme používat teplo, doporučujeme je před odchodem ven vysušit. Vlasy fénujte na nízké nebo střední teplotě.
Zvlhčete vzduch
Zima nás nutí zapínat topení a vysušuje prostředí, ve kterém žijeme, takže naše vlasy i pokožka ztrácejí vlhkost. Vlhkost můžete do vzduchu vrátit tak, že do místnosti, kde se nejčastěji zdržujete, umístíte zvlhčovač vzduchu. Druhou alternativou může být miska s vodou, kterou umístíte nad topení, a ze které se bude tekutina postupně vypařovat do okolního prostoru.
Jak na statickou elektřinu?
Vlasy vedou energii, a když dojde k nerovnováze iontů (dva kladné náboje, které se vzájemně odpuzují), statická energie způsobí, že se vlasy postaví. Za každou cenu se vyhněte teplu. Fény a žehličky na vlasy zcela vysuší veškerou vodu uloženou v pramenech. Chraňte je tím, že na závěr použijete trochu za studena lisovaného marulového nebo hroznového oleje. Nakonec doporučujeme vyměnit plastový kartáč nebo hřeben za kartáč nebo hřeben ze dřeva nebo bambusu, abyste eliminovaly další statickou elektřinu.
Extra péče o vlasy
Extra péče o vlasy v zimě může mít i mnoho dalších podob, o kterých by vás možná vůbec nenapadlo přemýšlet.
Zkusit můžete:
- spací saténovou čepici,
- omezení nošení těsných culíků,
- pravidelný olejový zábal vlasů pod ručníkem nebo čepicí.
A jak o své vlasy v zimě pečujete vy? Dejte nám vědět!