LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

11 tipů, jak vyživit suché vlasy

Suché vlasy představují pro mnoho žen problém. Kromě toho, že se špatně upravují, nevypadají skoro nikdy jako ze žurnálu. A to není žádoucí, protože roští na hlavě může negativně ovlivnit váš jinak perfektní vzhled. Níže vám proto dáme 10 tipů, jak lze suché vlasy vyživit.

Příčina suchých vlasů spočívá v mnoha faktorech. V první řadě, někteří lidé mají suché vlasy dány geneticky. Poměrně často jsou to jedinci, kteří mají své vlasy přirozeně vlnité, nebo kudrnaté. V některých případech si ale škodíme tím, že se o své vlasy špatně staráme. Z toho důvodu je dobré vědět, jak postupovat, aby se vám nic podobného již v budoucnosti nedělo.

Pokud vás toto téma zajímá, budeme rádi, když budete pokračovat ve čtení.

Vitamíny

Vlasy potřebují pro svůj růst a zdravý vzhled velké množství živin. Z toho důvodu je důležité zaměřit se na pravidelný příjem vitamínů pro krásné vlasy, mezi které patří vitamín C, vitamín A, vitamíny skupiny B, vitamín D a mnoho dalších. Dále mějte dost železa a zinku. Dobrým tipem je dlouhodobé užívání doplňků stravy na vlasy, které kromě těchto živin obsahují i bylinky. Jmenovat bychom mohli třeba přesličku rolní a kopřivu dvoudomou.

Olej

Kdo potřebuje expresní řešení, které mu pomůže oživit vzhled vlasů před nějakou důležitou akcí, ten by měl určitě vyzkoušet olejový zábal. Funguje to tak, že do délek nanesete arganový, kokosový nebo olivový olej, vlasy schováte pod ručník a necháte ho působit alespoň 30 minut. Vlasy si pak umyjte jako normálně. Také můžete nanést kapku oleje na ruce a uhladit jím vlasy. Jen to s ním moc nepřehánějte, jinak budou viditelně slepené.

Zastřižení konečků

Suchých vlasů vás může zbavit i pravidelné docházení ke kadeřníkovi. Kromě toho, že nebudete mít zničené konečky, se podívá i na stav vlasů ve vyšších sférách. (Ocení hlavně ženy, které bojují s intenzivně rostoucími podrosty.) Společně pak vymyslíte, jaký střih budete udržovat, aby vaše vlasy vypadaly upraveně a zdravě.

Maska na suché vlasy

Extrémně důležité je i používání masek na suché vlasy, které jim dovedou dodat extra porci výživy. V ideálním případě si vybírejte masky, které jsou ze stejné řady jako šampon s kondicionérem.

Správné mytí vlasů

Vaše vlasy může paradoxně vysušovat i příliš časté umývání vlasů. Z toho důvodu dbejte na to, abyste si nemyla svou kštici každý den. Pokud jsou vlasy u kořínků mastné, zkuste interval mytí prodloužit tím, že jeden den použijete suchý šampon.

Šampony a kondicionéry

Pro výživu suchých vlasů je důležité i používání správných šamponů a kondicionérů, které obsahují látky, které podporují normální stav vlasů. Například přípravky s kofeinem lépe prokrvují pokožku, čímž se k vlasovým cibulkám dostávají důležité živiny, které potřebují pro svůj krásný vzhled a optimální růst. Aloe vera se zase doporučuje na vlasy kvůli svým zvlhčujícím účinkům. (Což majitelky suchých vlasů určitě uvítají.) Dále ve složení hledejte mátu, kopřivu, chmel a další látky přírodního původu, které nebudou vaše vlasy zbytečně vysušovat, ani zatěžovat.

Tepelný styling

Určitě víte, že vlhkost se vypařuje působením tepla. Proto je nevhodné, abyste vlasy trápila každodenní tepelnou úpravou. Pokud to alespoň trochu jde, vlasy nechte uschnout na vzduchu a snažte se minimalizovat použití žehličky.

Odbarvování

Suchým vlasům vůbec neprospívá ani odbarvování, které je ještě více vysuší. Pokud tedy chcete stav svých vlasů viditelně zlepšit, zkuste se zamyslet nad tím, že si budete barvit vlasy na nějaký jiný odstín. V ideálním případě sáhněte po přírodních barvách, které nejsou pro vlasy tak zatěžující, jako jsou barvy chemické.

Studená sprcha

I když to nikdo z nás asi dobrovolně neudělá, zkuste před koncem umývání vlasů stáhnout teplotu vody na vlažnou, až studenou. Studená voda dovede poměrně účinně vyhladit strukturu vlasů, takže by se vám s nimi mělo lépe pracovat.

Pozor na nošení doplňků do vlasů

Vlasům neprospívá ani nošení nevhodných vlasových doplňků. Konkrétně mluvíme o gumičkách, které mají kovové části. I když to tak nevypadá, kov může vlas poškodit, nebo úplně přeříznout.

Ach, to česání

Nesmíme zapomínat ale ani na česání. V ideálním případě si nečesejte vlasy hned po umytí (když, tak si vlasy učešte před ním, nebo v jeho průběhu, kdy do vlasů dáváte kondicionér). Také si primárně vybírejte hřebeny s přírodními štětinami a hřebeny s pohyblivými štětinami. (Ty mohou být i plastové.) Díky tomu se hřeben přizpůsobí vašim vlasům a ne naopak.

Jak tedy vidíte, při kombinaci doplňku stravy na vlasy, vhodného šamponu, kondicionéru, masky a pár dalších tipů, budou vaše vlasy brzy znovu krásné.

Zdroje informací

https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-dry-hair – 10 domácích tipů, jak na suché vlasy (anglicky)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.