LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

Dieta 5:2

Existuje den, kdy se každý z nás cítí krásně? Asi ne. Ve většině případech na sobě hledáme různé chyby. Tohle by chtělo zpevnit, tohle zase zmenšit, ta pomerančová kůže je hrozná a spoustu dalších věcí, které se nám nelíbí. A bohužel takto to funguje u většiny z nás.

Hledáme různé způsoby a praktiky, jak vyzrát nad nedostatky. Ať se jedná o klamné reklamy v televizi na hubnoucí přípravky nebo vibrační pásy, různé cviky nebo dokonce diety.dieta-5-2-diskuze

Teď se hodně lidí zaměřilo na tzv. dietu 5:2. Funguje nebo je to další klam? A co vlastně všechno obnáší? Najdete spoustu recenzí, ale měli byste si také všimnout, že jsou uvedeny pod jménem, které 100% není pravé. Ale teď otázka, zda uvěřit či ne.

Už jen princip této diety by vás měl zarazit!

Hlavní princip diety 5:2 spočívá v tom, že 5 dní jíte a 2 dny máte úplný půst jen o vodě. Teď otázka, zda by si na tuto metodu mělo vaše zvyknout. Hlavně, pokud si zvykne a vy přestanete, jaký z toho bude výsledek. Ukončíte-li, vrátí se vám vše v jo-jo efektu nebo v zdravotních potížích.

Chcete i přesto začít? Vědět, jak vše funguje? Není problém.

Myslíte si, že se budete 5 dní přejídat a poté 2 dny nebude jíst? Omyl! Takto to opravdu není. 5 dní sice jíte, ale nemůžete to přehánět.

Musíte do svého jídelníčku zavést i zdravé potraviny, ovoce a zeleninu. Oproti tomu jen dny, kdy nejíte, jsou o vodě.

Přejídání k dietě nepatří!

Můžete jíst v podstatě kdykoliv a cokoliv, ale musíte se vejít každý den do energetického příjmu 2 500 kJ. To je jediná podmínka, jak jíst. Nezáleží, zda si dávku rozložíte do několika porcí nebo vše sníte naráz.

Každý, kdo se zabývá zdravou výživou nebo spalováním tuků, vám tohle nikdy neřekne. Neexistuje možnost hubnutí a pevného bříška v principu diety 5:2.

U někoho se může dostavit jo-jo efekt.

Váš jídelníček je v podstatě naprosto neomezený. Lze jíst všechny přílohy, bílé pečivo, prostě cokoliv. Oproti tomu ty dva dny pijete pouze vodu nebo si je můžete obohatit o ovocnou šťávu nebo čistý vývar. Což způsobí, že vám během půstu vytráví, trošičku splaskne břicho a odvodníte se. U někoho se může objevit i úbytek na váze.

Avšak se také může stát, že vaše tělo tohle všechno nezvládne nepřizpůsobí se. Ihned budete mít všechno zpátky nebo ještě hůř ve větší míře.

A jak by to mělo vypadat?

Princip této diety 5:2 byl již řečen. Teď záleží jen na vás, zda jí zkusíte či dáte na zdravý rozum. Žádná metoda by neměla být na tento způsob. Určitě je důležité méně jíst a hlavně vnést do jídelníčku i zdravé potraviny. Je možné, že funguje, ale musíte také pro to něco udělat.

Zdravě jezte, cvičte a hlavně klid!

Každý z nás je denně ve stresu a radou při této dietě je nebýt ve stresu. Jak to chcete udělat? Tohle vám poradí odbornice. Tak to asi těžko. Další odborník vám řekne pravý opak. Prý se takto stravovalo dříve normálně.

Kdy? Toť otázka. Dříve bylo méně jídla a málokdo si mohl vybírat. Raději se všechno snědlo najednou, kdyby náhodou nezbylo nebo nebylo co.

V jednom má však pravdu. Když vezmete v potaz dávkování jídel. Protože jakmile budete dávky rozdělovat, tak je větší pravděpodobnost, že zhřešíte. Kdežto při jezení v jedné porci hned se vám to stane minimálně.

A tohle, že říká odborník? Opravdu si myslíte, že vám bude stačit ke snížení váhy jednou denně se přecpat po dobu pěti dní a poté další dva nejíst?

Pořád uvažujete nad tím, proč jí nezkusit, protože tím nic neztratíte? A přeci ten, kdo neriskuje, nic nemá.

Risk je zisk. Omyl!!!

Chcete riskovat své zdraví? Není problém! Možná trošku zhubnete, možná půjdete s váhou dolů a možná to bude fungovat. Ale určitě také něco získáte!

Co za vaší snahu dostanete?

 • Únava
 • Podráždění
 • Nesoustředěnost
 • Bolest hlavy a migréna

U někoho se může objevit hypoglykémie až kolaps organismu. Nebo také vás dieta dostane až k mentální poruše příjmu potravy (anorexii). Může se stát, že místo úbytků tuků, snížíte svalovou hmotu.

Ale i přes tohle všechno tato dieta může fungovat aniž by byla na vás jakkoliv škodná. Stačí jen svůj jídelníček držet na správné úrovni.

Co všechno by ve vašem jídelníčku nemělo chybět

Ve vaší stravě by neměly chybět mléčné výrobky, kvalitní maso, ovoce i zelenina. Pro lepší představu, zde máte příklad menu.

 • Snídaně: Netučný tvaroh
 • Svačina: Mrkev
 • Oběd: Kuřecí plátek (na přírodno), pár fazolek
 • Svačina: Rajče
 • Večeře: Rybička na páře, kousek brokolice

Ale nesmíte zapomínat na vše, co vás čeká!

Chcete zhubnout do plavek?

Chcete-li opravdu zhubnout a přitom si nepřivodit různé zdravotní potíže, to není problém! Stačí pro to udělat vážně málo. Jen si musíte připravit vytrvalost a trpělivost.

Návod:

 1. Jezte zdravě, kvalitně a dbejte na své menu.
 2. Nepřejídejte se.
 3. Dejte do svého hubnutí i trochu své energie v podobě cvičení.
 4. Vneste do svého života více pohybu.

K dokonalému tělu stačí opravdu málo. Jen se musíte snažit a vytrvat. Vy sami se rozhodněte, zda chcete zkusit dietu 5:2 nebo nějakou jinou. Protože poté zjistíte, zda byla vaše snaha zbytečná nebo měla nějaký výsledek.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.