LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

Cambridge dieta

Trápí vás nadváha a nemáte dostatečné finance na chirurgický zákrok? Chcete zhubnout krásných minimálně 10 kg za měsíc? Konečně existuje řešení. Skvělým tipem, jak na to je tzv. Cambridge dieta.

Byla vytvořena za pomoci studií. Vědci totiž zkoumali příčiny a důsledky obezity a vytvořili způsob, jak na věc. A co si pod tímto pojmem představit? V zásadě se jedná o dietu složenou z instantních výrobků, které obsahují minimální množství kalorií, ale látky, aby váš organismus správně fungoval.

Takže žádné obavy z toho, že se budete cítit pod psa a neuvidíte výsledky. To totiž vůbec nehrozí. Výsledky uvidíte i pocítíte, ale také musíte dodržovat pravidla, bez nich by to nešlo.

Jak Cambridge dieta funguje?

Váš jídelníček je sestaven z instatních nápojů, polévky a výživné tyčinky. Oproti jiným dietám, kde musíte například odstranit sacharidy, vám tyto výrobky dodají jak sacharidy, tak vlákninu, vitamíny, bílkoviny, tuky a stopové prvky. Vaše tělo nijak nestrádá.

cambridge-dieta-recenze

Jejich konzumací vydáte ze sebe více energie než kolik jí přijmete. Díky tomu půjdete s váhou dolů. Tyto výrobky vám také pomůžou odvést z těla zadržovanou vodu.

Myslíte si, že vaše tělo si bude enrgie ukládat na horší časy? Omyl! Na vše bylo myšleno a opravdu se při této dietě výsledky bez následků dostáví. Žádný jo-jo efekt vás nečeká!

Jak postupovat v dietě?

Pokud se rozhodnete tuto dietu držet, musíte se poradit s vaším lékařem nebo specialistou na boj s nadváhou nebo obezitou. Vše s vámi krásně vypočítá a bude vám ve všem radit. Záleží také kolik kg navíc máte a z toho vám bude vyplývat délka a postup.

Celkově se však Cambridge dieta rozděluje do pěti fází, kdy v každé máte určité množství kalorií, které musíte spořádat.

Zde jsou:

 • 1. fáze – zkonzumujete pouze 600 kalorií, vaše váha prudce klesne
 • 2. fáze – skládá se z 800 kalorií
 • 3. fáze – 1000 kalorií
 • 4. fáze – 1200 kalorií, stále hubnete a stabilizujete váhu
 • 5. fáze – 1500 kalorií, tato etapa udržuje vaší tělěsnou hmotnost

V podstatě za celý den jíte nebo pijete instatní výrobky. Můžete vybírat z různých příchutí a variant.

Váš jídelníček bude vypadat takto:

 • Snídaně: jedna tyčinka
 • Oběd: polévka
 • Večeře: koktejl

Všechny tyto tři dávky mají energetickou hodnotu cca 400 – 500 kalorií. Důležité je, abyste dodržovali dané fáze a opravdu dbali na určené kalorie.

Vše s vámi samozřejmě probere i specialista a řekne vám, kdy přejít na další fázi. Čekají vás i různá vyšetření a celkový přehled vašeho organismu – tím jsou myšlenky tuky, voda atd.

Komu se dieta převážně doporučuje?

Cambridge dieta je doporučena hlavně lidem, kteří trpí nadváhou minimálně 20 kg a také pro ty, kterým nepomohly jiné diety.

Trpíte-li jen mírnou nadváhou nebo chcete prostě zhubnout jen pár kil, můžete tento způsob podstoupit také, ale bude vám bohatě stačit jen nahradit jedno jídlo například instantním koktejlem.

Jak zjistíte, že trpíte nadváhou?

Zda trpíte nadváhou se dá zjistit jednoduše. Spočítáte si tzv. BMI – vydělíte svou hmotnost v kg dvojnásobnou výškou v metrech.

Příklad:

Měříte-li 175 cm a vážíte 90 kg – 90:3,5

Nadváha je to tehdy pokud vám výsledek vyjde mezi 25 – 30 a obezita od 30 výš. Tato dieta se doporučuje lidem, kterým vyjde BMI od 25.

Jak dlouho se musí držet?

Většinou vám bude doporučen 1 měsíc, ale pokud si přejete postupovat déle, bude vám určena přestávka a kroky, kterými postupovat dále.

Pokud chcete shodit jen pár kilo, stačí vám jí držet pár dní až týdnů. Skvělou zprávou pro všechny určitě bude fakt, že shodíte až 10 kg za měsíc.

Samozřejmě musíte připojit do svého harmonogramu i pohyb, aby výsledek byl podle vašich představ. Žádné trpění ve fitness centru, to se nebojte. Je tím myšleno například vyměnit auto za chůzi nebo prostě častěji chodit ven. Což například pro maminky po porodu nebude žádný problém, protože za dětmi se nedá neběhat.

Jaké výsledky můžete očekávat?

 • Velký pokles vaší váhy
 • Můžete shodit až několik desítek kg
 • Vašemu tělu nebude nic chybět
 • Dá vašemu stravování pravidelnost
 • Zmenšení žaludku
 • Žádné odbourávání bílkovin ze svalů

Cambridge dieta a nežádoucí účinky

Jak už to tak bývá i tato dieta má své negativa. A zde jsou:

 • Nezvladatelné chutě na váš předchozí jídelníček.
 • Může se stát, že vám budou vypadávat vlasy.
 • Únava a pocit zimy.
 • Vyšší riziko žlučových kamenů.
 • Není dlouhodobá.
 • Je dražší.

Jakmile se budete vracet k normálnímu stravování, musíte se vracet pomalu a zdravěji. Jinak by se vám také mohlo stát, že naberete zpátky ba ještě hůř v jo-jo efektu několikanásobně.

Proto je důležité se opravdu radit s odborníkem, který vás bude mít pod dohledem.

Tato dieta je opravdu podložená výsledky a chválí si jí spoustu lidí. I ti, kteří jsou líní vařit zdravá jídla nebo chodit do fitness centra. Raději zvolili jednodušší a rychlejší na přípravu Cambridge dietu.

Teď už záleží jen na vás, zda jí budete chtít zkusit a dáte jí šanci.

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.