LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

Zastavte čas s těmito anti-aging tipy!

Čas hraje proti nám. Neplatí to jen o našem fyzickém zdraví, ale i o celkovém vzhledu, jehož svěžest má tendenci vlivem stárnutí uvadat. I když se jeví tyto změny jako nezvratné, můžete vypadat starší i kvůli svým každodenním zlozvykům. Proto vám představíme TOP anti-aging tipy, které vám pomohou se zpomalením stárnutí.

Běh času je neměnný. Jakmile se narodíme, vyvíjíme se do dospělé podoby. Jakmile jí dosáhneme, začnou se na nás pozvolna podepisovat odžité roky a po nějaké době už se ani nepoznáme v zrcadle.

Pravda je ale taková, že to, jak budeme v budoucnosti vypadat, do velké míry závisí na tom, jak dobře se o sebe naučíme starat. Samozřejmě, vrásky, ani šedivění vlasů, nelze s naskakujícími roky zastavit, vznik různých kosmetických neduhů jde ale citelně omezit tím, co se se sebou rozhodneme v průběhu života dělat.

Ne, v tomto článku nebude řeč o botoxu, ani o invazivních kosmetických úpravách. V následujících odstavcích se zaměříme na několik jednoduchých úkonů, které pro sebe můžete dělat téměř každý den.

Jste zvědavé? Pokud ano, tak určitě pokračujte ve čtení.

Co je anti-age?

Anti-age je disciplína, která zahrnuje široké spektrum procedur, kosmetiky a životních změn, které mají zabránit předčasnému stárnutí organismu. Pro mnoho lidí je anti-age spojen se zdravou životosprávou, která jim zajistí zdraví a aktivní životní styl i v budoucnu. Ženy se pak ve velkém zaměřují na oblast krásy. (Kdo by totiž nechtěl v 60 vypadat na 45?)

Anti-age v kuchyni

Jelikož stav organismu do velké míry ovlivňuje jídelníček, podíváme se na to, které potraviny mohou nejvíce zpomalit proces přirozeného tělesného úpadku.

Můžete se s chutí zakousnout například do:

  • Tučných mořských ryb
  • Kvalitní tmavé čokolády
  • Čerstvé zeleniny (dýně, mrkev…)
  • Lněných semínek
  • Avokáda
  • Granátových jablek
  • Rajčat

V oblasti anti-age jsou hodně populární i nápoje, mezi které patří kvalitní kakao (takže žádné Granko, prosím) a zelený čaj.

Tyto potraviny a nápoje obsahují štědrou porci vitamínů a dalších látek, které dovedou bojovat proti zánětům a proti předčasnému stárnutí buněk.

Tipy pro mladší vzhled

Jak už bylo řečeno, mladistvému vzhledu neprospívají některé zlozvyky, kterých se každodenně dopouštíme. Největším prohřeškem je nedostatek spánku, kouření a pití alkoholu. Dobře vám ale neudělá ani něco tak nevinného, jako chození ven bez krému s ochranným faktorem proti slunci. (Ideální je, abyste nosila SPF 30 každý den, dokonce i v zimě a za ošklivého počasí.) Vliv SPF neuvidíte hned, ale až po několika letech od začátku jeho používání. (Ve srovnání se svými vrstevnicemi budete vypadat o hodně mladší.)

V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na důležitost pitného režimu. Lidské tělo je z velké části tvořeno vodou, takže není v našem zájmu ho nechat ledabyle vyschnout. 

Co se týče pečující rutiny, zaveďte u sebe:

  • Pravidelné čištění obličeje dvakrát denně (ráno a večer, ideálně použijte odličovací mléko a čisticí gel)
  • Mazání obličeje krémem, taktéž dvakrát denně (nejlépe používejte denní a noční krém z jedné řady)
  • Pravidelný peeling (jednou týdně stačí)

Také zapomeňte na vymačkávání pupínků a začněte pravidelně docházet ke kosmetičce. (Alespoň jednou za měsíc.) Pokud si ji nemůžete dovolit, jednorázově investujte do domácí ultrazvukové špachtle, ke které si pořídíte speciální kosmetickou výbavu pro domácí ošetření. (Pokud budete mít všechno, investice do kosmetiky může být 2-3 000 korun, při pravidelném používání se vám ale tyto náklady vrátí.) Určitě také nezapomínejte na péči o krk a dekolt, na kterých se stárnutí projevuje stejně, jako ve tváři.

Zajímáte se o anti-age tipy pro krásu a zdraví, nebo jste smířené s tím, že věk dožene každého?

Zdroje informací

https://www.healthline.com/nutrition/foods-that-support-healthy-aging – 10 potravin s anti-aging účinkem (anglicky)

https://www.everydayhealth.com/treatment/skin-and-beauty/anti-aging-tips-your-skin/ – 7 tipů proti stárnutí (anglicky)

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/anti-aging-routine-skincare – 6 tipů pro péči o pleť, které působí proti stárnutí (anglicky)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.