LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy
smoothie

Výběr cateringu pro zahradní party

V létě je sezona grilování a zahradních slavností v plném proudu. Pokud chcete pro své přátele uspořádat zahradní party a zajistit party pohoštění, poradíme vám, jak vše zajistit a uspořádat.

Výběr vhodného místa

Nejprve se zamyslete nad místem, kde akci uspořádáte. Je důležité, aby nebylo občerstvení dlouho na přímém slunci. Zajistěte si dostatek chladicích boxů na pití. Teploty stoupají vysoko a vystavené občerstvení na slunci může mít pro hosty fatální následky.

Zahrada

Pokud nejste majitelem domu se zahradou, zkuste u dodavatelů cateringů vybrat dodavatele občerstvení, který má restauraci s terasou nebo zahradou. Případně se zeptejte, zda je schopný vám vhodný prostor zajistit.

U bazénu

U party u bazénu dbejte na zvýšené nebezpečí uklouznutí a pádů. Mějte dostatek osušek a ručníků, ať zamezíte styku jídla s chlorovanou vodou. Hodit se bude i zahradní sprcha.

Terasa

Terasa je velmi vhodné místo, pokud je dostatečně prostorná a alespoň z části krytá. Přichystané občerstvení by nikdy nemělo být na přímém slunci, stejně jako vaši hosté.

Party stan

Uvažujte o umístění rautu do stinného místa nebo do party stanu. Přístřešek navíc vyřeší i situace, kdy začne pršet. Na večerní party si pořiďte dobré osvětlení.

Typ party

Nezapomeňte zohlednit, zda na večírek dorazí jen dospělí, nebo také děti. Myslete i na vegetariány a připravte i pokrmy bez masa. Menu zařiďte tak, aby si pochutnali všichni strávníci.

Gril party

Pokud přemýšlíte o gril party, kombinujte pokrmy, aby vyhovovaly všem. Co na gril? Tedy milovníkům masa, vegetariánům i dětem. Skvělou alternativou k masu jsou grilované houby, zelenina a vegetariánské hamburgery. Děti ocení opékané brambory, které nahradí hranolky.

Klasická

Zjistěte si od hostů, zda nejsou alergici. Pokud budete podávat jídlo formou rautu, nezapomeňte na jídle označit jeho složení, aby nedošlo k nepříjemnostem.

Tematická

Můžete přátele překvapit tematickým večírkem. Oblíbená je kuchyně asijská, italská, francouzská, mexická i středomořská. Můžete připravit i exotické pokrmy.

Denní doba

Typ občerstvení se bude také lišit podle denní doby a délky party. Nezapomeňte hosty uvítat welcome drinkem a popřát jim, aby si party pěkně užili.

Odpolední party

Odpolední zahradní party by měla obsahovat lehké jídlo, dostatek ovoce a zeleniny, nealkoholických nápojů, perlivé i neperlivé vody. Nezapomeňte na přístřešek kvůli uchování pokrmů i dešti.

Večerní party

Večerní zahradní party je jako stvoření ke grilování a podávání sytějších pokrmů. Nezapomeňte na zeleninové saláty jako slané pohoštění, ale i ovoce, které může nahradit sladký dezert.

Způsob servírování

Rozmyslete si, zda chcete své občerstvení servírovat formou rautu, nebo jestli se občerstvení na party bude podávat u prostřené tabule, i když ve stylu food garden.

Raut

Forma rautu je velmi oblíbená a určitě vám zaručí, že se hosté budou mezi sebou mnohem více bavit, když budou obcházet obložené mísy a ne se jen soustředit na své jídlo.

Tabule

Tabule se hodí na konzervativní společenské události, nebo třeba pro seniory. Je třeba myslet právě na to, zda budou chtít lidé spíše korzovat, nebo si raději sednou a užijí si večírek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.