LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

Prodlužování řas a co bychom měli vědět

Pokud uvažujete o prodloužení nebo zahuštění řas, určitě se rozhodněte po kvalitní kosmetičce, vizážistce nebo rovnou lash stylistce, která vám nejprve vysvětlí možnosti, postup procedury a bude vám umět navrhnout to nejvhodnější řešení určené pro váš typ očí a ke kvalitě vašich přírodních řas.

Samotná procedura prodlužování a zahuštění řas je bezbolestná a dostatečně si u ní odpočinete. Pokud je prodloužení řas provedeno správně, budou vaše řasy působit zcela přirozeně a dlouho vám vydrží v pěkném stavu, pokud se o ně budete správně starat. Před aplikací by také měla kosmetička provést test snášenlivosti na případnou alergii, aby nedošlo k alergické reakci. Důležitým faktorem při výběru řas je také fakt, zda nosíte brýle nebo čočky. Pokud nosíte brýle, nechte si nalepit raději řasy v takové délce, aby se vám nezachytávaly o skla brýlí.

Trvanlivost prodloužených a zahuštěných řas

Trvanlivost prodloužených řas je opravdu velmi individuální. Záleží totiž na tom, jak se o umělé řasy staráte. Nechte si proto od kosmetičky dobře vysvětlit, co s řasami smíte a nesmíte dělat a jak o ně pečovat. Nejprve si vysvětlíme, jak řasy vlastně fungují. Pokud budeme vycházet z životního cyklu přírodních řas, na vnitřním koutku oka je délka životního cyklu přírodních řas asi 30 dní a na vnějším koutku asi 90 dní. Průměrná délka cyklu je tedy 60 dní, ale to za předpokladu, že všechny řasy ukončí a začnou svůj nový cyklus ve stejný den. Takže je to jen orientační údaj. Ideální dobou, kdy je třeba doplnit řasy, je tak 3 až 5 týdnů. Opět je to zcela individuální a je to jen orientační údaj.

Jak pečovat o prodloužené řasy

Ani perfektní aplikace řas prvotřídní lash stylistkou, která při proceduře dodrží veškerý nutný technologický proces, vám nezaručí, že vám řasy dlouho vydrží. Určitě by s vámi měla kosmetička probrat o nutných zásadách, kterými se musíte řídit po aplikaci řasy na řasu.

  • Celých 24 hodin po aplikaci se musíte vyhnout kontaktu s vodou, tedy nesprchovat se, nemýt si obličej, neodličovat se a nijak si nenamáčet řasy. Nejde v tomto případě ani tak o samotné řasy, jako o samotné lepidlo, které ke svému dokonalému vyschnutí a vytvrdnutí potřebuje právě těchto 24 hod.
  • Celých 48 hodin po aplikaci je třeba vynechat saunu, protože vodní pára v kombinaci s vyšší teplotou může narušit spoj lepidla a omezit tak potřebnou trvanlivost umělých řas.

Vždy je lepší spát na zádech, a ne na břiše, aby se na polštáři tlakem řasy při mechanickém dráždění nenarušily a lepidlo nevydrolilo. To vede k odpadnutí umělých řas, ale i k jejich pomačkání a zacuchání.

Jak se odličují umělé řasy

Pro odličování očí a očního okolí vždy používejte odličovače bez olejových složek, které postupně uvolňují spoj a dojde k předčasnému odlepení prodloužené řasy. Pro odličování je vhodné používat buničinu nebo papírové ubrousky, žádné vatové tampony, ale jen pomůcky bez chloupků, které by ulpěly na řasách. Nejdou totiž sundat a při pokusu o jejich odstranění dochází k poškození umělých řas či vytrhnutí přírodních řas, což může být bolestivé a může dojít i k zánětu.

Jak prodloužit trvanlivost řas

Pokud chcete prodloužit životnost prodloužených řas, pořiďte fixer neboli fixátor na prodloužené řasy. Většinou jde o průhlednou variantu. Fixátor vytvoří ochranný film na spojích a ochrání jej před mastnotou z očních krémů i dekorativní kosmetiky. Fixery, které jsou určeny pro domácí použití, lze aplikovat nejdříve 24 hodin po nalepení řas. Fixátor pro profesionální použití se aplikuje už 5 minut po aplikaci a používají jej jako součást služby všechny kvalitní kosmetičky, vizážistky a lash stylistky.

Na co si dát pozor

Na prodloužené řasy nepoužívejte klasické řasenky na řasy, proto na líčení prodloužených a zahuštěných řas sáhněte po speciální řasence určené k tomuto účelu. Tyto řasenky totiž neobsahují olejové složky a jsou na bázi vody. K jejich odlíčení potřebujete jen buničinu a vodu. Není vhodné používat klasické tužky na oči a kajal tužky a linky na řasy, které jsou mastné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *