LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

3 recepty na domácí pleťovou masku

Pleťové masky zregenerují naši pleť a dopřejí jí výživu. Slouží jako takový doping pro naši pokožku. Pleť získá jiskru, energii, potřebné živiny a potřebnou dávku hydratace. Proto byste měli pleťovou masku používat alespoň jednou až dvakrát týdně.

Pokud zrovna nemáte žádnou pleťovou masku po ruce, nebo se vám ty z obchodu zdají prostě drahé, zkuste si ji snadno a rychle vyrobit. Kvalitní masku si totiž umícháte i z běžných ingrediencí, které máte běžně doma. V dnešním článku vám přinášíme hned 3 recepty na domácí pleťové masky, které mají odzkoušené účinky a přinesou vaší pleti mnoho nové výživy a energie. Domácí masky jsou mnohem ekonomičtějším a ekologičtějším řešením. Navíc jsou vždy čerstvé.

Než si dáte masku na obličej

Ještě než si dáte masku na obličej, zkuste zvýšit její účinnost. Na pleťovou masku je dobré svou pleť nejprve pořádně připravit. Před aplikaci masky si zkuste pokožku napařit. Horká pára nad hrncem s hlavou zakrytou osuškou otevře póry a účinné látky z masky pak mohou proniknout mnohem hlouběji do vaší pokožky. Se stárnutím jsou neodmyslitelně spojené i stále přibývající vrásky. Zkuste vsadit na ingredience z přírody a vytvořit si vlastní domácí masku na zjemnění vrásek.

Napařte si obličej

Stačí přivést v hrnci vodu k varu a pak jej stáhnout z plamene. Hrnec umístěte třeba na stůl nebo konferenční stolek tak, abyste se nad něj mohli pohodlně naklonit. Tvář ale nedávejte ke stoupající páře příliš blízko, stačí 30 až 45 cm nad hrnec. Nakloňte se nad hrnec a přes hlavu si přehoďte osušku nebo ručník. Obličej si napařujte 10 až 15 minut. Nezapomeňte se před tím pořádně odlíčit. Při napařování musí být pleť naprosto čistá a bez make-upu.

kokosový olej

Maska z kurkumy na pročištění pleti

Jako základ masky smíchejte 1/2 lžičky kurkumy a 1 lžíci šťávy z čerstvého citronu. Pokud je směs stále příliš hustá, přidejte ještě pár kapek vody. Můžete přidat i 2 lžíce kukuřičného škrobu. Masku nechte na pleti působit 15 až 20 minut a pak ji opláchněte vlažnou vodou. Kurkuma má protizánětlivé a antibiotické účinky, pomáhá proti akné, zmírňuje zánětlivé procesy probíhající v naší pokožce a pomáhá nám odstraňovat pigmentové skvrny z obličeje. Do masky můžete přidat trochu medu na aknózní pleť. Na mastnou pleť přidejte bílý jogurt, na unavenou trochu jílu a na dehydrovanou pleť avokádo.

Regenerační maska s vaječným bílkem

Smíchejte 1 polévkovou lžíci medu s vaječným bílkem. Míchejte opatrně, abyste při míchání nevytvořili z bílku sníh. Naneste masku na obličej a nechte působit 15 až 20 minut. Nakonec pokožku opláchněte vlažnou vodou. Vaječný bílek pomůže pleti s regenerací a podpoří přirozený obnovovací proces. Vaše pokožka bude plná energie, vypnutá a pružná. Při pravidelném používání masky s vaječným bílkem budou vaše vrásky jemnější, vypnutá a pleť získá jiskru.

Anti age maska z ovesných vloček proti stárnutí

Smíchejte dohromady 3 lžíce mletých ovesných vloček, 1 lžíci medu, 1/2 lžičky kurkumy a pár kapek citronu. Naneste ji na obličej, nechte 15 až 20 minut působit a důkladně opláchněte vlažnou vodou. Regenerační a výživná maska působí protizánětlivě a antibakteriálně, dokáže proto pomoci i s akné. Pomáhá zpomalit stárnutí pleti, zjemní vaše vrásky a pleť dokonale oživí a rozzáří.

Jak nanášet masku

Masku můžete nanášet prsty, anebo štětcem. Ideální je široký plochý štětec, který používáte i nanášení make-upu. Musí však být zcela čistý. Díky štětci masku nanesete rovnoměrně na celý obličej. Dostanete se do všech záhybů a pórů.  Snadněji se také vyhnete místům, jako jsou oči, na které masku aplikovat nechcete.

1 komentář

  1. podobnou s bílkem jsem zkoušela a není špatná 🙂 ale je vhodné to doplnit i dalšími věcmi na ty vrásky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *