LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

Chystáte se do Mariánských Lázní a řešíte, kde se ubytovat?

Zbyla vám ještě nějaká dovolená a vy byste ji rádi strávili někde v lázních? Co takhle nejmladší lázně západočeského trojúhelníku, Mariánské Lázně? Letos tam vzhledem k situaci nenajdete moc turistů, o to víc si dovolenou užijete. Jaké jsou tam možnosti ubytování?

Mariánské lázně, město v parku nebo park ve městě?

Mariánské Lázně se nachází asi 27 kilometrů jihovýchodně od Chebu, v Karlovarském kraji. Po celé délce jsou protkané nádhernými parky, za kterými stojí zahradní architekt Václav Skalník. A právě díky nim se vedou neustálé spory o to, zda jde o jeden velký park ve městě, nebo město v parku.

Víte, že historie města je dlouhá jen něco přes 200 let? Na místě, kde dneska stojí elegantní hotely, je tam krásná příroda a lázeňská kolonáda, tam tehdy byla bažina, prales a strmé rokle. Změnilo se to díky lékaři tepelského kláštera, který se začal na konci 18.století zajímat o léčivé minerální prameny, které tu vyvěrají. Byl to právě Josef Jan Nehr, díky kterému tu byl postaven první lázeňský dům.

Na co Mariánské Lázně lákají?

Ačkoli historie lázní není nijak dlouhá, jejich kouzlu podlehlo už mnoho slavných osobností. Mezi nimi třeba J. W. Goethe, Franz Kafka, Edward VII., Fryderyk Chopin, Ema Destinová, Antonín Dvořák, Jan Neruda a další. Ti všichni se sem rádi vraceli. Proč?

  • Dominantou města je zpívající fontána, která se probouzí každý rok 30.dubna a je v provozu do přelomu října a listopadu.
  • Městem vedou nádherné parky, které lákají k procházce.
  • Ve městě vyvěrá několik desítek minerálních pramenů, mezi nejznámější patří Křížový pramen, Ferdinandův pramen, Rudolfův pramen, Lesní pramen, Karolinin pramen, Ambrožovy prameny.
  • Skvělé tradiční lázeňské oplatky, za jejichž vznikem stojí jeden šikovný kuchař premonstrátského kláštera v Teplé.

Kde se v Mariánských Lázních ubytovat?

Záleží na tom, zda se chcete ubytovat v elegantním hotelu, krásném penzionu, nebo v soukromí apartmánu. Vše v Mariánských Lázních najdete.

Ubytování v hotelu

  • Mezi nejoblíbenější zdejší hotely patří Boutique Hotel SwissHouse, který se pyšní vynikající gastronomií a osobním přístupem.
  • Na své si přijdete i v hotelu Nové Lázně, jehož součástí jsou Římské Lázně, pyšní se i skvělou polohou u lázeňské kolonády. Na fontánu byste to neměli daleko.
  • Pro rodiny s dětmi je skvělou volbou Hotel Spa Resort Hvězda s velkým bazénem a programem pro děti.

Je libo penzionek?

Kromě hotelů najdete v Mariánských Lázních i útulné penziony. Mezi ty oblíbené patří:

  • Rodinný penzion s názvem Pension N°1, který najdete nedaleko Rudolfova a Ferdinandova pramene.
  • Penzion Lido v klidné části města.
  • Penzion vyhlášený svými snídaněmi – Penzion Villa Marion.

V soukromí apartmánu

Nechcete být omezováni časem snídaní a večeří? Preferujete ubytování v apartmánu? 14 vybavených apartmánů na vás čeká v Apartments Central Park Marienbad, další pak najdete v apartmánovém hotelu La Provence.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *