LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

10 nejlepších bylinek na odvodnění organismu

Máte pocit, že se periodicky nemůžete vlézt do svých oblíbených kalhot nebo sukně? V případě, že je za normálních okolností oblečete, na vině může být zadržování většího množství vody, které může souviset s fází menstruačního cyklu, ve které se zrovna nacházíte. Víte, jaké bylinky by vám mohly v takové situaci pomoci?

Ženský organismus čeká v průběhu každého menstruačního cyklu mnoho změn. Zatímco během ovulace se většinou cítíme smyslně a sexy, v průběhu PMS nesnášíme celý svět a klesá naše produktivita a hladina energie.

Kromě toho, že má menstruační cyklus nemalý vliv na naši schopnost otěhotnět, fluktuace hormonů se může negativně odrazit například na zadržování vody, jejíž množství nejčastěji stoupá před začátkem menstruace.

Jelikož se nemusíme cítit ve své kůži, a v některých případech si můžeme připadat opravdu neatraktivně, seznámíme se s bylinkami na odvodnění, po kterých můžete v takové situaci sáhnout.

Proč mé tělo zadržuje vodu?

Se zadržováním vody nejčastěji bojujeme v období, kterému se říká PMS. To předchází menstruaci a může trvat i několik týdnů. Kromě toho, že mají na zadržování vody v organismu vliv hormony, úplně vynechat by se neměla ani role vaší diety. Obecně se doporučuje snížit přísun soli a zvýšit přísun hořčíku. V neposlední řadě můžete vyzkoušet i přírodní diuretika, o kterých si povíme něco málo níže.

Pampeliška

Pampeliška se spojuje s podporou aktivity ledvin, z toho důvodu může přispět ke zmírnění potíží se zavodněním organismu. Také podporuje normální stav močových cest.

Hloh

Hloh patří mezi další bylinky, se kterými se pojí močopudné účinky, takže může ovlivnit množství zadržované vody v těle. Kromě jiného, hloh může mít pozitivní vliv i na normální stav srdečního svalu.

Přeslička rolní

Kdo má zájem připadat si hezky, ten by se měl spřátelit s přesličkou rolní. Nejen, že se o ní hovoří v souvislosti s regulací zadržované vody, ale také se spojuje s podporou normálního stavu vlasů a nehtů.

Jalovec

Ve vaší domácí lékárničce najde uplatnění i jalovec, který se používá jako diuretikum někdy od středověku. Také se mu připisují antiseptické účinky a říká se o něm, že podporuje lymfatický systém.

Zelený a černý čaj

Mezi potenciální přírodní diuretika, která podporují odvodnění, patří i obyčejný zelený a černý čaj. Vzhledem k obsaženým látkám vás mohou také přirozeně nabudit, podpořit duševní bdělost a podpořit metabolismus.

Petržel

Petržel nejspíš budete znát z kuchyně, kde ji používáte na dochucení polévek a dalších jídel. Její konzumace se ale také často spojuje i s odvodněním organismu, takže se zase začnete brzy cítit ve své kůži. Když budete důsledné, může přispět i k redukci celulitidy.

Ibišek

Ibišek nejen krásně vypadá, chutná a voní, ale může přispět i k vyplavení zadržované vody. Také se spojuje s podporou imunitního systému a s detoxikací organismu.

Kopřiva

Kopřivě se ve volné přírodě spíš vyhýbáme, v naší kuchyni ale dovede hotové zázraky. Kromě toho, že podporuje zdraví močového ústrojí a spojuje se s redukcí zadržované vody, říká se o ní, že podporuje i krásu vlasů a čistotu krve.

Zelený ječmen

Do péče se můžete svěřit i zelenému ječmenu, který vám kromě odvodnění nabídne i detoxikaci organismu a posílení imunitního systému.

Ostropestřec mariánský

Ani ostropestřec mariánský vás nezklame. Obvykle se kromě odvodnění spojuje i s podporou normální činnosti jater.

Mnohé z těchto bylinek pak mohou být součástí přírodních doplňků stravy na podporu odvodnění organismu.

Máte s některou z těchto bylinek na odvodnění dobrou zkušenost?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.