LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

Atkinsonova dieta

Přemýšlíte o tom, jakým způsobem zdokonalit své problematické partie? Už jste někdy zažili někoho, kdo by byl spokojený se svým tělem? Stojíte u zrcadla a děsíte se při každém pohledu?

I přesto, že vypadáme pěkně, stejně nejsme se sebou spokojení a zkoušíme různé způsoby, jak se líbit sami sobě. Jednou z možností je i taková dieta.

Nevíte si rady, jakou si vybrat, která funguje nebo alespoň uvidíte nějaké výsledky? Velmi známou dietou je například Atkinsonova dieta. Teď otázka, zda splní vaše očekávání.

Co je to Atkinsonova dieta?

Možná jste už o ní slyšeli, ale dokážete říct, v čem vlastně spočívá? Jaký je její postup a princip?

Věděli jste, že jí zkouší také celebrity nebo jí drží někteří vrcholoví sportovci?

Hlavní myšlenka této diety je v podstatě naprosto jednoduchá. Musíte dodržovat přesně svůj jídelníček. Vybírat si pečlivě, co jíte. Hlavně úplně vynechat všechny potraviny, které obsahují sacharidy. Nečeká vás žádná hladovka ba naopak. Jíte přiměřeně, musíte mít dostatek tekutin a pohyb.

Proč ne sacharidy?

Vyhnout se všem sacharidům je velmi důležité, protože díky tomu vaše tělo začne spalovat energii uloženou v tucích a dokonce se budete cítit i lépe. Povolená dávka sacharidů na den je maximálně 20 g a za žádných okolností byste jí neměli překračovat.

Ne, že si řeknete teď si povolím 40 g a zítra žádnou, takto to prostě nefunguje. Pokud chcete vidět výsledky, měli byste dodržovat vše tak, jak je vám dáno.

Atkinsonova dieta a jídelníček – jaké potravinytam zařadit?

Především by měl obsahovat maso. Pod masem si, ale samozřejmě nepředstavujte bůček. Dále zeleninu neobsahující sacharidy, vejce, mléčné výrobky, houby, ryby, neslazené a neperlivé vody.

Jaké potraviny naopak vynechat?

Určitě vynechat obiloviny, rýži, brambory, sladké, bílý cukr, ovoce a zeleninu s velkým obsahem cukrů.

Jak by měly vypadat vaše stravovací návyky?

Jestliže se děsíte, co vlastně budete jíst, nemějte obavy. Atkinsonova dieta opravdu není drastická až by se dalo říct, že je v celku přijatelná. A hlavně pomáhá! Tohle vám řekne kdokoliv, jenž tuto dietu propaguje.

Pro lepší představu jídelníček vypadá například takto:

  • Snídaně: Míchaná vajíčka nebo vaječná omeleta
  • Svačina: Okurkový salát
  • Oběd: Kuřecí prsa na přírodno
  • Svačina: Bílý jogurt nebo Šmakoun
  • Večeře: Vepřový plátek se šunkou

Samozřejmě každý den nejíte stejná jídla. Výběr je veliký, vůbec se toho nemusíte bát. Je prostě důležité se jen hlídat a vzdát se některých oblíbených potravin.

Milujete kávu a nemůžete bez ní žít? Také není problém. Ale ne 10x denně, omezte jí.

Dalo by se říct, že Atkinsonova dieta je super, ale měli byste o ní vědět i další věci.

Zkuste se zeptat poradce na zdravou výživu, co této dietě říká!

Žádný výživový poradce vám tuto dietu neschválí. V zásadě nebude souhlasit s žádnou, kde jsou vám zakázány sacharidy. Jsou totiž hlavním zdrojem vaší energie, vlákniny, enzymů, vitamínů a minerálů.

Jak chcete zhubnout, když nebudete mít na to energii? Těžko! Nemluvě, že si můžete očekávat bolesti hlavy, kloubů, břicha, zácpu, nadýmání. Dokonce testy prokázaly, že vám Atkinsonova dieta může zmenšovat mozek a dojít pomalými krůčky až k rakovině.

To je super vyhlídka, že? Ano, rapidně snížíte svou váhu, bude to vidět, ale riskujete vlastní zdraví. Nemůžete přestat! Vrátilo by se vám vše zpět!

Atkinsonovu dietu můžete podstupovat kdykoliv, ale přestat nemůžete. Jakmile přestanete vše dodržovat, vrátí se vám to několikanásobně zpátky v tzv. jo-jo efektu. Takže chcete-li držet dietu, nepřestávejte, ale otázka, kam vás to dostane.

Pak se můžete chytat za hlavu a říkat si, proč jste to udělali, proč jste si takovým způsobem ohrozili zdraví. To, jak se cítíte by mělo být pro vás priorita. Máte-li děti, tak určitě nepotřebují vyčerpanou a nemocnou maminku. Snížit váhu se dá i jiným způsobem.

Chcete-li zhubnout, jezte zdravě a cvičte!

Chcete zhubnout a zároveň zůstat zdraví? Začněte jíst zdravě a hlavně mějte dostatek pohybu.

Ten, kdo říká, že nemá čas, se jen vymlouvá. Vždy se najde čas. Místo televize si jděte zaběhat! Máte děti? Vyrazte s nimi ven! Jednoduché.

Většina z nás jen hledá snadný způsob, ale nebere ohledy na důsledky. Chcete být na sebe pyšní? Rozhodněte se sami, jakou cestu zvolíte. Možná párkrát narazíte, ale o tom život je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.