LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

Nejlepších aplikace na cvičení v roce 2022: TOP 10 srovnání

Se změnou životosprávy nemusíte začínat až s příchodem nového kalendářního roku. V případě, že nemáte dostatek motivace pro samostatné domácí cvičení, skvělou podporu můžete najít v aplikaci na cvičení, která vám nabídne zajímavý obsah, nákupní seznamy, recepty a mnoho dalších. Jakou si z těch všech ale máte vybrat?

Zdravý životní styl je pro mnohé z nás solidní výzva. Vzhledem k tomu, že málokterá z nás má dostatek motivace, aby dokázala vydržet u jednoho typu cvičení (nebo aby se dokopala ke cvičení ráno nebo po práci), občas nám s tím musí někdo trochu pomoci.

Na internetu jsou v současné době k dostání nejrůznější fitness aplikace. Ne všechny jsou ale solidní. (Jak jistě víte, někdy si do telefonu stáhnete v dobré víře něco, co by vám mělo pomoci, abyste pak zjistila, že jste otevřela dveře hackerům, kteří vás chtějí připravit o identitu a peníze.)

Proto vám nabídneme nejlepší aplikace na cvičení, které jsou solidní, a které vám mohou s vaší misí pomoci.

TOP aplikace na cvičení

Ladylab

Ladylab je především obchod s doplňky stravy, potravinami a fitness pomůckami pro ženy. Věděly jste však, že má i vlastní VIP program, v jehož průběhu můžete získat přístup k domácímu cvičení a dalším výhodám?

Přístup k tomuto programu budete mít jak na PC, tak na telefonu a tabletu. Sama si tedy zvolíte, jakým způsobem chcete tento obsah konzumovat. Součástí balíčku je soubor fitness tréninků, který vede zkušená trenérka. Součástí programu je i tréninkový plán, e-book, aplikace timer a mnoho dalších.

Pro vstup do programu se stačí zaregistrovat na stránkách Ladylab a uhradit poplatek, který je 179,- na 30 dní.

Fitshaker

Tento program znají především uživatelky ze Slovenska, kde je ohromně populární. Opět jde o domácí cvičení. Ve srovnání s Ladylab si ale můžete prohlédnout jednotlivé programy ještě před registrací. (K dispozici je například 21denní cesta za krásným bříškem, pilates a mnoho dalších.) Vždy navíc vidíte i časovou náročnost a počet videí. Velkou výhodou je i to, že několikrát do týdne probíhají živé přenosy, v průběhu kterých můžete cvičit živě s instruktorem. Tyto přenosy, které jsou pětkrát týdně, by navíc měly být zcela zdarma, takže může jít o menší ochutnávku předtím, než se zapojíte do nějakého dalšího programu. Cena členství je 249,-/měsíc. Výhodou je, že aplikace funguje jak v mobilu, tak v TV aplikaci.

Pam Fitness & Food

Pravděpodobně neexistuje nikdo, kdo by zatím neslyšel o německé fitness influencerce Pamele Reif, která vydává jak videa zdarma na YouTube, tak v  aplikaci Pam Fitness & Food. Součástí aplikace jsou cvičební plány a videa, recepty a podobně. Počítejte s tím, že tato aplikace je v angličtině. Nejedná se ale o nic složitého, vystačíte si i s úplnými základy. Aplikaci si můžete stáhnout zdarma, ale v takovém případě vám v ní nebudou fungovat všechny dostupné možnosti. Placená verze je ale za těžko uvěřitelných 59,-, což vzhledem k množství a typu obsahu je rozhodně super. Tato aplikace navíc funguje jak na Androidu, tak na iOS, takže ji může mít v telefonu každá z vás.

Hooked Health by Holly Dolke

Další fitness influencerkou, která má svoji vlastní aplikaci na cvičení je Holly Dolke (která všechny omráčila svou transformací po porodu). Její aplikace se jmenuje Hooked. Stejně jako u jiných aplikací se můžete těšit na zajímavá fitness videa a tipy, které Holly sama používá. Cena za měsíční členství je trochu vyšší, pohybuje se kolem 400,-. Stejně jako u té Pameliny, aplikace Hooked je dostupná jak pro Android, tak pro iOS. Opět počítejte s angličtinou.

FitOn

Dalším tipem je cizojazyčná aplikace FitOn, která nabízí široké spektrum různých druhů cvičebních programů. Je na vás, zda zvolíte cardio, cvičení při vysoké intenzitě nebo něco jiného. Ve srovnání s jinými aplikacemi bývá cvičení k dispozici z živého přenosu, kterého se můžete v danou chvíli účastnit. S verzi PRO navíc získáte přístup k receptům a dalšímu bonusovému obsahu. (Za rok zaplatíte cca 750,-.) Výhodou této aplikace je také to, že ji spustíte na všech zařízeních.

Nike Training Club

Další, u nás však ale ne tak známou, aplikací na cvičení je Nike Training Club, která ve srovnání s některými jinými aplikacemi nenabízí možnost cvičení během přímého přenosu. Pokud vám to ale nevadí, určitě bychom tuto možnost vyzkoušeli. Aplikace vám umožní trénovat podle toho, jaký je váš cíl. Po stažení aplikace vás navíc čeká krátký kvíz, který zjistí vaše preference a časové možnosti. Na základě odpovědí vám pak bude aplikace nabízet nejvhodnější možnosti, jak můžete u sebe doma cvičit. U Androidů ale může občas dojít k nějaké technické závadě aplikace a jejího zobrazování. Vzhledem k tomu, že jde o aplikaci zdarma, většina z vás to pravděpodobně přejde mávnutím ruky.

Gymshark Training

Dalším tipem, který můžete vyzkoušet, je Gymshark Training, který je taktéž zdarma. Pokud vám nevadí, že nejsou k dispozici živé přenosy z hodin, pak věříme, že budete s touto aplikací spokojené. Primárně zde objevíte velké množství různých druhů cvičení. Také si můžete vytvořit svůj vlastní cvičební plán. Aplikace je dostupná jak pro iOS, tak pro Android.

Burn.Fit

Cizojazyčná aplikace na cvičení, která vás bude stát menší předplatné. (Konkrétně kolem 120,- za měsíc.) Tato aplikace nenabízí živé přenosy, ale pomůže vám dobře monitorovat váš postup. Dokáže pracovat s objemy, časem, vaší váhou, s tím, co konkrétně je vaším cílem a podobně. Pokud tedy milujete grafy, Burn.Fit vám bude s největší pravděpodobností vyhovovat. Mínusem je chybějící jídelníček. Aplikace je opět dostupná pro všechny typy mobilních zařízení.

MyFitnessPal

MyFitnessPal patří k dražším aplikacím na cvičení, protože měsíčně vás vyjde kolem 500,-. Na druhou stranu, nabídne vám opravdu komplexní péči. Kromě cvičení v ní můžete pracovat i se svým jídelníčkem. To zahrnuje i takový detail, jako je čtečka čárových kódů, která vám umožní získat přesné informace o tom, co hodláte sníst. Část o jídle je dostupná zdarma, v případě, že hodláte i cvičit, musíte si za to zaplatit. Díky tomu ale můžete propojit aplikaci i s nějakými dalšími (například s FitBit, Apple Health a podobně). Opět vám bude běžet na všech typech mobilních zařízení.

Strong Workout Tracker

Základní verze je zdarma, pokud vám to nebude stačit, předplatné se pohybuje kolem 120,- za měsíc. Tato aplikace vám nabídne především kardio a silové druhy cvičení, takže je vhodná pro ženy, které přesně vědí, co chtějí. Ve srovnání s ostatními aplikacemi toho ale možná nemá tolik co nabídnout. Pokud vám to nevadí, lze tuto aplikaci stáhnout do všech typů mobilních zařízení.

Jak vidíte, možností, které můžete vyzkoušet, je opravdu velké množství. Záleží tedy na vás, jestli chcete aplikaci v češtině, cvičení s trenérem při živém přenosu, sledování jídelníčku, propojení aplikace s nějakou další a podobně. Vzhledem k různému cenovému rozpětí si z těchto tipů jistě vybere každá z vás.

Používáte nějakou aplikaci na cvičení? Pokud ano, jakou?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.