LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

Jsou lepší Františkovy nebo Mariánské Lázně?

Chcete letošní dovolenou strávit trochu jinak než obvykle? Rozhodla jste se dopřát tělu relax v podobě lázeňského pobytu? Dobře děláte. Lázní je v našich končinách nespočet, mezi nejoblíbenější patří i Františkovy a Mariánské Lázně. Které z nich jsou lepší?

Každému, co jeho jest, říká známé přísloví. Někomu vyhovuje to, jinému zas ono. Proto se moc nedá spolehnout na doporučení jiných lidí. Někdo hledá klid, jiný potřebuje do minuty zaplněný program. Kam se tedy do lázní vydat?

Františkovy lázně

Lázeňské městečko proslulé nejen léčebnými účinky, ale také sochou malého chlapce s rybou v ruce, ke kterému se váže pěkná povídačka.

Františkovy Lázně vznikly na konci 18.století na počest císaře Františka I., léčivé prameny se ale využívaly už dávno před tím. Spolu s Mariánskými Lázněmi a Karlovými Vary patří mezi města proslulého Lázeňského trojúhelníku.

Město je plné zelených parků protkaných cestičkami, které lákají k procházce, i klidných promenád. K návštěvě zve městské muzeum, rozhledna Salinburg, Přírodní rezervace SOOS i zdejší Aquaforum.

Jaké procedury tu na vás čekají?

Františkovy Lázně se specializují na léčbu onemocnění srdce a cév, onkologická onemocnění, gynekologické nemoci a léčbu nemocí pohybového aparátu. K tomu využívají přírodních zdrojů v podobě slatiny, 24 pramenů a františkolázeňského plynu.

Pověst o léčivé moci sochy malého Františka

Žena, která se Františka dotkne na správném místě, prý do roka otěhotní. A co je to správné místo? Každý říká něco jiného, měl by to ale být palec pravé nohy.

Mariánské Lázně

Dominantou dalšího města lázeňského trojúhelníku obdařeného mnoha léčivými prameny a jedinečnou atmosférou je kolonáda a zpívající fontána.

Víte, že Mariánské Lázně jsou co do historie nejmladšími lázněmi z proslulého trojúhelníku Karlovy Vary-Mariánské Lázně-Františkovy Lázně?

Proč si vybrat Mariánské Lázně?

Mariánské Lázně lákají na lázeňské a wellness pobyty, jejichž součástí jsou tradiční i moderní léčebné procedury. Ubytovat se můžete v některém z více než 50 hotelů, najdete tu i mnoho penzionů a dalších možností ubytování.

Zdejší lázeňství je díky mnoha léčivým pramenům, skvělým účinkům přírodního léčivého plynu a peloidů známé tím, že se zaměřuje na léčbu mnoha onemocnění. Trápí vás pohybový aparát, močové ústrojí, dýchací cesty, trávicí ústrojí, metabolické, onkologické nebo gynekologické problémy? Mariánské Lázně jsou pro vás jako stvořené.

Jak v Mariánských Lázních trávit volný čas?

Čas mezi procedurami určitě nemusíte trávit na hotelu nebo penzionu. Ve městě i jeho okolí je mnoho krásných míst, která stojí za návštěvu.

  • Nad budovou Městského muzea najdete začátek Naučné stezky Geologický park, která vás na trase dlouhé zhruba 1,5 km seznámí s geologickou historií Karlovarského kraje.
  • Nad centrem města na vaši návštěvu čekají daňci a jeleni v Obůrce Hvozd.
  • Jen pár kroků od obory s daňky a jeleny najdete Miniaturpark Boheminium.
  • Vášniví čtenáři se mohou vydat na Stezku spisovatelů. Nezapomeňte si ale v Infocentru vyzvednout plánek s kvízem.
  • Krásnou přírodu a zelené parky můžete obdivovat při procházce některým ze zdejších parků nebo dendrologickou stezkou Václava Skalníka.
  • Vydáte se do Mariánských Lázní s dětmi? I na ně myslí. Děti se mohou vydat na cestu za poznáním s veverkou Karolínou a veverčákem Rudou, vyřádit se v přírodním parku Prelát.
  • Chcete poznat i blízké okolí města? Vydejte se na hrad Loket, zámek Bečov nad teplou, do kláštera Teplá, zámek Kynžvart, do rodinného pivovaru Chodovar.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *