LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

Jak vyvolat menstruaci

Pokud jste vyloučili možnost otěhotnění, například těhotenským testem nebo prohlídkou u gynekologa, menstruaci můžete zkusit vyvolat následujícími způsoby.

Zbavte se stresu

Pokud je stav organismu vystavován mimořádným podmínkám v podobě stresu, menstruace vám může vynechat. Máte-li před zkouškami, v práci máte potížekolegy, zasedl si na vás šéf, došlo k úmrtí někoho v rodině nebo se rozvádíte, stres je mocnější, než si dokážeme představit. Pokud není psychika v pořádku, podepíše se to na vašem fyzickém stavu. Může to být i důvod vynechání menstruace. Je třeba více relaxovat, udělat si na sebe čas a menses se dostaví.

Nepřetěžujte se

Pokud máte náročné zaměstnání, pečujete o děti, rodinu a domácnost, snažíte se u toho dobře vypadat, být dobrou zaměstnankyní, matkou, manželkou, milenkou, dcerou i kamarádkou, nakládáte si na sebe víc, než je můžete zvládnout. Tělo nemá kdy vypnout. Je na čase zpomalit. To vám dává najevo i vynechání menstruace. Dejte si vanu a červené víno. Vyzkoušejte tuto osvědčenou babskou radu a pak jděte spát. Teplá voda uvolňuje napětí a roztahuje cévy. Stejně tak funguje i červené víno, které dodá tělu potřebné antioxidanty. Pomůže i při bolestivé menstruaci a pro uvolnění kyseliny mléčné ve svalech po cvičení.

Dejte si pozor na nemoci a léky

Antibiotika i antivirotika, nemoci jako virózy, bakteriální nákazy, plísně, paraziti i kvasinky. Pokud jste nemocní, nebo jste nějakou nemoc přechodili, tělo je zesláblé a zatěžované léky. Menstruace se nemusí dostavit. Ovlivnit to může i vysazení antikoncepce nebo jistých léků, snaha u hubnutí, dieta a změna stravy.

Pozor na sóju

Některým ženám pomáhá k vyvolání menstruace třeba konzumace sójového jogurtu 2 až 3 kelímky denně. Sojové boby obsahují rostlinný estrogen fytoestrogen, který se v těle mění na látku s estrogenními účinky. Používá se jako přírodní alternativa na zmírnění příznaků menopauzy. Protože má schopnost narušit menstruační cyklus, může naopak vyvolat opoždění menstruace.

Zkuste pupalkový olej

Ze semen Pupalky dvouleté velmi připomínající diviznu se lisuje pupalkový olej, který má hodně pozitivních účinků. Pupalkový olej obsahuje kyselinu linolovou, linolenovou a olejovou, které si náš organismus neumí sám vytvářet a musíme je dodávat tělu stravou. Pomáhá při PMS, vyvolává menstruaci a zmírňuje menstruační bolesti. Podporuje imunitu, pomáhá při vyvolání porodu, je prospěšná při obezitě, cukrovce, na hojení ran a léčí cévní poruchy. Pupalkový olej se podává tekutý nebo v kapslích.

Vyzkoušejte kontryhel

Kontryhel roste na okraji lesů a cest a od středověku se sbírá pro její účinky na periodu. Dá se koupit sušený v namíchané čajové směsi. Odvar z kontryhelu můžete pít při menstruačních potížích, výtoku, při nepravidelnosti periody i během menopauzy. Pomáhá na ženské potíže a onemocnění ženských pohlavních orgánů. Pomáhá s častými potraty i oslabenými svaly pánevního dna. Často se kombinuje s řebříčkem, měsíčkem, třezalkou a dalšími bylinami.

Vsaďte na řebříček

Šálek odvaru z řebříčku se doporučuje jako prevence před pohlavními chorobami a infekcemi. Pomáhá sjednotit menstruační cyklus a zmírnit nepříjemné pocity během menopauzy. Přidává se i do koupele. Pomáhá při hojení ran po porodu i při léčbě vyhřezlé dělohy. Tinktura se používá na masáže dolních partií. Odvar z řebříčku v poměru 1 : 1 s kontryhelem harmonizuje i periodu při menstruaci.

Pomáhá i petržel

Čerstvá petržel obsahuje vitamíny C a A, minerální látky, hořčík, vápník a železo. Pomáhá na zrak, kruhy pod očima, záněty močového měchýře a dokáže spustit menstruaci. Podporuje také stahy dělohy. Na akné v období PMS zalijte 1 lžičku strouhané čerstvé petržele horkou vodou, můžete zalít i petrželovou nať. Pro vyvolání menstruace nechte odvar 5 minut odstát a vypijte. Vatovým tampónkem stejně připraveným odvarem vyčistěte pleť několikrát denně.

Zdroje článku:

Jak vyvolat menstruaci? Fakta vs. mýty

Jak vyvolat menstruaci: Víme, jak na to

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.