LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

Plastika víček: maximální omlazení bez jizev a bolesti

Plastická operace očních víček patří k nejžádanějším a také nejúčinnějším omlazujícím výkonům estetické medicíny. Trvá jen pár desítek minut, ale umí vrátit čas o mnoho let. Co ale rozhoduje o vynikajícím výsledku?

Přestože nejde o nijak složitý výkon, je velice důležité, kdo a jakým způsobem oční víčka operuje a jak o vás bude postaráno po zákroku. Přečtěte si několik našich tipů.

Kdo vás bude operovat a jaké má zkušenosti?

Než vůbec zvednete telefon a objednáte se na konzultaci, hledejte na internetu, čtěte recenze a reference pacientů před vámi. Oslovte chirurga (a pozor, vždy chirurga, nikoli očního lékaře nebo jinou specializaci) prostřednictvím online chatu, facebooku nebo emailem a sledujte, jakým způsobem zodpovídá vaše dotazy. Při osobní konzultaci si nechte ukázat galerii prací a pozorujte i prostředí, kde vás chirurg přijmul.

Co všechno je zahrnuto v ceně, kterou inzerují?

Podrobně se vyptejte, kolik a za co zaplatíte. „Nízká cena ošetření bohužel obvykle znamená, že k lékaři, který slevu nebo nízkou cenu nabízí, lidé nechodí, a to mívá svůj důvod,“ říká doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., majitel institutu Asklepion a dodává, „vždy se ptejte, jaký je standard péče a co můžete dostat k operaci navíc.“ V Asklepionu je to vysoká prestiž operujících lékařů MUDr. Miroslava Krejči, PhD. a MUDr. Heleny Singerové a nadstandardní pooperační péče ve spolupráci s oddělením dermatologie a laserové medicíny institutu. Zjistěte si také, v jakém typu anestézie se v daném zařízení plastika víček provádí, zda mají lůžkové oddělení i na případ tzv. dospání nebo zda je přítomen anesteziolog.

Zjistěte si, jakou metodu chirurg použije a jestli nechá viditelné jizvy

Při operaci víček je důležité, aby chirurg kromě nadbytečné kůže odstranil i tuk v podkoží. Při samotném řezu by měl minimalizovat krvácení a vznik pooperačních modřinek. Výsledná jizva na horním víčku má být situována v místě přirozené rýhy, do které se skládá kůže při otevření oka, takže si nikdo ničeho nevšimne.

Můžete si zvolit typ anestezie?

Pro chirurga by mělo být na prvním místě vždy vaše pohodlí. Pokud se tedy nechcete stresovat bolestí nebo tím, že budete při operaci při vědomí, trvejte na analgosedaci, tzv. řízeném spánku. V Asklepionu – Institutu klinické a estetické medicíny analgosedace při operaci víček běžným standardem. Operaci zde zkrátka prospíte, nejde ale o narkózu. Víčka ale lze operovat také v lokální anestezii, tedy v místním znecitlivění.

Chci vypadat odpočatě

Za sebe můžu odpovědně říct, že pokleslá víčka opticky přidají dobrých 5 let navíc a to si málokdo může dovolit,“ napsala před časem ve svém blogu blogerka Alena Šafratová (@schoolofstyle.blog) a s temperamentem sobě vlastním dodala, „nedělám to proto, že chci vypadat mladší, ale proto, že chci vypadat odpočatá.“ Takže i pokud vás trápí unavený vzhled, neváhejte si domluvit konzultaci s plastickým chirurgem a problém jednoduše vyřešte.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *