LadyExpert.cz

diskuze a poradna pro ženy

Kurz fotografování nejen pro ženy

Léto je tu a spolu s ním i čas výletů a dovolených. Z nich si chceme uchovat vzpomínky, kterými se i za pár let budeme těšit. Jedním z prostředků, jak si vzpomínky archivovat, jsou fotografie. Jak udělat pěknou fotku? Zachytit ten jedinečný okamžik?

Chcete se naučit pořádně fotit? Kdy zmáčknout spoušť? Přestaňte jí cvakat jen tak, zkuste to jako profesionálové.

Co to je, když se řekne fotografování

Fotografie je umění i věda využívající světla k vytvoření obrazového záznamu. Světlo, které je vyzařováno nebo odráženo objekty, zpravidla bývá zaostřeno pomocí objektivu, jímž během expozice prochází. Pak dopadá na světlocitlivý povrch uvnitř fotoaparátu, kde tvoří skutečný obraz.

Jak se naučit fotit?

Co všechno potřebujete k tomu, abyste se naučili fotit?

Základem je fotoaparát

Ať už máte zrcadlovku nebo obyčejný kompakt, důležitá je možnost nastavení:

  • ISO (citlivost snímače fotoaparátu na světlo)
  • Času
  • Clony (velikost štěrbiny, kterou objektivem pouštíte světlo na čip)

Foťte pravidelně

Žádný učený z nebe nespadl. Foťte vždy a všude, i když se vám úplně nedaří. Postupem času se ale budete zlepšovat. Praxe je prostě důležitá i ve fotografování.

Jak poznám dobrou fotku?

Toť otázka. Dobrá fotka závidí na několika parametrech. Ač se to možná bude zdát divné, nepatří mezi ně kvalita fotoaparátu. Na čem tedy závisí?

  • CO fotíte
  • JAK fotíte
  • Zachycené EMOCE

A to není vůbec snadné. Focení je třeba se naučit. Vyzkoušejte kurz fotografování, osvojte si základy a naučte se dělat dobré fotky.

Kurz fotografování

Chcete se své rodině, kolegům i přátelům chlubit skvělými fotkami? Zorientujte se v možnostech nastavení vašeho fotoaparátu. Naučte se foťák pořádně vzít do ruky a pusťte se do focení.

Během kurzu se dozvíte vše, co o fotografování potřebujete vědět. Projdete si expozici, nastavení zrcadlovky i možnosti objektivu. Vyzkoušíte si práci ve fotoateliéru, fotit modelku, vyfotíte krajinu, zvládnete skvělý portrét i komerční fotografii.

Kurzem vás provedou lektoři, kteří vám předají své zkušenosti a znalosti, poradí pár triků a vy uděláte fotky, o kterých budete moci říct: „Ty jsou fakt dobré“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *